Zapytaj lekarza

7 4 2 , 1 1 5

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Domowe sposoby na bolący ząb

Witam, lakier utrzymuję sie na zębach maksymalnie do kilku dni, a najszybciej schodzi z powierzchni gładkich , gdzie najczęściej mocowane są aparaty stałe. Jeżeli więc zostało 10 dni do założenia aparatu stałego, to można lakierować :)

Po scalingu i piaskowaniu najczęściej lakieruje się zęby, ponieważ po pierwsze zęby pod kamieniem nazębnym są często wrażliwsze i słabiej zmineralizowane (często zdarzają się odsłonięte korzenie lub szyjki zębów) , po drugie żeby wzmoćnić szkliwo.
Nie jest to jednak niezbędne (szkliwo które nie miało kontaktu ze śliną i zawrtym w ślinie / paście fluorem zremineralizuje się również przy dobrej higienie, tylko wolniej) i jeśli pacjent nie chce lakierowania, należy o tym powiedzieć przed zabiegiem.
Życzę pięknego uśmiechu :)

0

Nie jest czynnością niezbędną , wykonuje się go rzadko i i odradzam go przed założeniem aparatu , może spowodować gorsze utrzymanie zamków i utrudnienie w oczyszczaniu miejsc trudno dostępnych

0

Lakierowanie zębów jest zabiegiem profilaktycznym, przeciwpróchnicowym i mozna je wykonać na 10 dni przed założeniem aparatu. Po piaskowanie i scalingu lakierowanie nie jest konieczne wskazane ale wskazane. Pozdrawiam

0

10 dni przed zabiegiem można lakierować. Odradzam jednak kilka dni przed zabiegiem ponieważ może to spowodować słabsze utrzymanie zamków i ich odklejanie.

Stomatolog i członek prestiżowych organizacji stomatologicznych.
0

Lakierowanie zębów jest zabiegiem profilaktycznym, mającym na celu wzmocnienie wierzchniej warstwy szkliwa. Sam fluor może zaburzać wiązanie kleju mocującego przy zamkach ortodontycznych, dlatego zaleca sie aby było ono ok 2 tyg przed planowanym zakładaniem aparatu.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy