Laparoskopowe usunięcie cysty z jajnika

Witam, ja jestem po laparoskopowym usunięciu cysty z jajnika lewego, minęły już prawie 3 miesiace. Nie rodziłam, ani nie byłam jeszcze w ciaaży. Wyniki ca125 sa w normie, przed laparoskopia były mega wysokie na >35 miałam >132. Cysta miała 4cm średnicy. Ginekolog przepisał mi Visanne i biorę od 3 tygodnia po operacji do pół roku, aby nowe cysty się nie zaogniwiały. Czasem kłuje mnie po lewej stronie jajnik i boli kiedy przez jelita przechodza gazy itp. Czy tak już zostanie ?

Raczej takie objawy powinny powoli ustępować przy prawidłowym leczeniu ginekologicznym, ale w okresie 0,5 do 1 roku. Odpowiednia regulacja hormonalna, farmakologiczna powinna zapewnić wycofanie się objawów jak i zahamowanie tworzenia się torbieli na jajnikach.