Laserowe usuwanie żylaków metoda EVALT

Witam. Mam 27 lat (mężczyzna) i obustronną niewydolność zastawek żż. odpiszczelowych, które póki co nie są jeszcze nadmiernie poszerzone. Na łydce prawej nogi widać uwypuklone naczynia krwionośne bez obrzęku i stanu zapalnego. Jest to początkowe stadium choroby. Nie przyjmuję żadnych leków, ani nie noszę opasek uciskowych. Proszę Państwa o opinię na temat ww. zabiegu (dokladny opis zabiegu na stronie: http://www.fragmat.pl/pl/zylaki/op_zyl.html) odnośnie mojego przypadku. Poniżej zamieszczam opis USG: USG 2D I DOPPLEROWSKIE ŻYŁ KOŃCZYN DOLNYCH: ŻŻ. UDOWE WSPÓLNE, UDOWE POWIERZCHOWNE, PODKOLANOWE MORFOLOGICZNIE PRAWIDŁOWE, DROŻNE, Z WYDOLNYMI ZASTAWKAMI. ŻŻ. UKŁADU GŁĘBOKIEGO PODUDZI PRAWIDŁOWEJ SZEROKOŚCI, BEZ SKRZEPLIN (ICH ŚWIATŁO PRAWIDŁOWO ZAPADA SIĘ PRZY UCISKU). ŻŻ. ODPISZCZELOWE PRAWIDŁOWEJ SZEROKOŚCI, OBUSTRONNIE ZASTAWKI W ICH UJŚCIU Z CECHAMI NIEWYDOLNOŚCI (W PRAWEJ NIECO MNIEJ NIŻ W LEWEJ). ŻŻ. ODSTRZAŁKOWE NIEPOSZERZONE, Z WYDOLNYMI ZASTAWKAMI. NA PODUDZIU LEWYM, W POŁOWIE JEGO WYSOKOŚCI OD STRONY PRZYŚRODKOWEJ WIDOCZNY POJEDYNCZY PERFORATOR, ALE BEZ WYRAŹNYCH CECH NIEWYDOLNOŚCI ZASTAWKOWEJ PRZY PRÓBIE VALSALVY. NA PODUDZIU PRAWYM NIE STWIERDZAM POSZERZONYCH PERFORATORÓW.

27 LAT ponad rok temu

Polscy naukowcy stworzyli sztuczną krew. To może być przełom w transplantologii

Naukowcy z Politechniki Warszawskiej opracowali sztuczną krew, która, jeżeli przejdzie fazę testową, może okazać się przełomem w medycynie. Wszystko ze względu na innowacyjne właściwości. - Nasza krew będzie w stanie przenosić tlen, czyli w tym wypadku nie tylko rozcieńczymy, ale zapewnimy jej też podstawową funkcję, jaką jest transport gazów - zapowiada prof. Tomasz Ciach, kierownik Laboratorium Inżynierii Biomedycznej Wydziału Inżynierii Chemicznej i Procesowej Politechniki Warszawskiej. Do tej pory ta sztuka nie udała się żadnym naukowcom na świecie. Dlatego wciąż trzeba organizować społeczne zbiórki krwi. Dzięki właściwościom związku, w sztucznej krwi będzie można między innymi przechowywać organy do transplantacji. - Organy, które się pobiera do przeszczepu, bywają otłuszczone bądź uszkodzone, to duży problem. Chcielibyśmy, żeby w czasie ich przechowywania, móc je zregenerować - mówi Agata Stefanek, prezes spółki NanoSanguis S.A. i pracownik Wydziału Inżynierii Chemicznej i Procesowej Politechniki Warszawskiej. Wkrótce sztuczna krew będzie testowana na zwierzętach.ZOBACZ TEŻ: Rewolucyjna metoda walki z rakiem

Żylaki nie zagrażają Pana życiu ani zdrowiu. Ich usunięcie ma jedynie korzyści kosmetyczne. Jednak dobry wygląd i samopoczucie również jest elementem zdrowia, dlatego zabieg usunięcia żylaków warto przeprowadzić, jeśli te aspekty są dla Pana ważne. Z drugiej strony, każdy zabieg niesie ze sobą pewne powikłania.

Co do proponowanej przez Pana metody laserowej obliteracji żylaków - jest ona już rozpowszechniona i stosowana od kilku lat, uznana za bezpieczną. Sam zabieg jest dużo mniej traumatyczny niż operacja, jednak częstość nawrotów jest nieznacznie wyższa.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty