Laserowe usuwanie żylaków metoda EVALT

Witam. Mam 27 lat (mężczyzna) i obustronną niewydolność zastawek żż. odpiszczelowych, które póki co nie są jeszcze nadmiernie poszerzone. Na łydce prawej nogi widać uwypuklone naczynia krwionośne bez obrzęku i stanu zapalnego. Jest to początkowe stadium choroby. Nie przyjmuję żadnych leków, ani nie noszę opasek uciskowych. Proszę Państwa o opinię na temat ww. zabiegu (dokladny opis zabiegu na stronie: http://www.fragmat.pl/pl/zylaki/op_zyl.html) odnośnie mojego przypadku. Poniżej zamieszczam opis USG: USG 2D I DOPPLEROWSKIE ŻYŁ KOŃCZYN DOLNYCH: ŻŻ. UDOWE WSPÓLNE, UDOWE POWIERZCHOWNE, PODKOLANOWE MORFOLOGICZNIE PRAWIDŁOWE, DROŻNE, Z WYDOLNYMI ZASTAWKAMI. ŻŻ. UKŁADU GŁĘBOKIEGO PODUDZI PRAWIDŁOWEJ SZEROKOŚCI, BEZ SKRZEPLIN (ICH ŚWIATŁO PRAWIDŁOWO ZAPADA SIĘ PRZY UCISKU). ŻŻ. ODPISZCZELOWE PRAWIDŁOWEJ SZEROKOŚCI, OBUSTRONNIE ZASTAWKI W ICH UJŚCIU Z CECHAMI NIEWYDOLNOŚCI (W PRAWEJ NIECO MNIEJ NIŻ W LEWEJ). ŻŻ. ODSTRZAŁKOWE NIEPOSZERZONE, Z WYDOLNYMI ZASTAWKAMI. NA PODUDZIU LEWYM, W POŁOWIE JEGO WYSOKOŚCI OD STRONY PRZYŚRODKOWEJ WIDOCZNY POJEDYNCZY PERFORATOR, ALE BEZ WYRAŹNYCH CECH NIEWYDOLNOŚCI ZASTAWKOWEJ PRZY PRÓBIE VALSALVY. NA PODUDZIU PRAWYM NIE STWIERDZAM POSZERZONYCH PERFORATORÓW.

27 LAT ponad rok temu

Co o naszym zdrowiu mówi żywa kropla krwi? [Specjalista radzi]

Krew może wiele powiedzieć o naszym zdrowiu, a jeszcze więcej świeżo pobrana, która natychmiast trafia pod mikroskop. Pozwala nam to określić, czy organizm jest zakwaszony, ma odpowiedni poziom wolnych rodników, nie jest obciążony toksynami, pasożytami czy grzybami.

Żylaki nie zagrażają Pana życiu ani zdrowiu. Ich usunięcie ma jedynie korzyści kosmetyczne. Jednak dobry wygląd i samopoczucie również jest elementem zdrowia, dlatego zabieg usunięcia żylaków warto przeprowadzić, jeśli te aspekty są dla Pana ważne. Z drugiej strony, każdy zabieg niesie ze sobą pewne powikłania.

Co do proponowanej przez Pana metody laserowej obliteracji żylaków - jest ona już rozpowszechniona i stosowana od kilku lat, uznana za bezpieczną. Sam zabieg jest dużo mniej traumatyczny niż operacja, jednak częstość nawrotów jest nieznacznie wyższa.

Lekarz, absolwent Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty