Laserowe usuwanie żylaków metoda EVALT

Witam. Mam 27 lat (mężczyzna) i obustronną niewydolność zastawek żż. odpiszczelowych, które póki co nie są jeszcze nadmiernie poszerzone. Na łydce prawej nogi widać uwypuklone naczynia krwionośne bez obrzęku i stanu zapalnego. Jest to początkowe stadium choroby. Nie przyjmuję żadnych leków, ani nie noszę opasek uciskowych. Proszę Państwa o opinię na temat ww. zabiegu (dokladny opis zabiegu na stronie: http://www.fragmat.pl/pl/zylaki/op_zyl.html) odnośnie mojego przypadku. Poniżej zamieszczam opis USG: USG 2D I DOPPLEROWSKIE ŻYŁ KOŃCZYN DOLNYCH: ŻŻ. UDOWE WSPÓLNE, UDOWE POWIERZCHOWNE, PODKOLANOWE MORFOLOGICZNIE PRAWIDŁOWE, DROŻNE, Z WYDOLNYMI ZASTAWKAMI. ŻŻ. UKŁADU GŁĘBOKIEGO PODUDZI PRAWIDŁOWEJ SZEROKOŚCI, BEZ SKRZEPLIN (ICH ŚWIATŁO PRAWIDŁOWO ZAPADA SIĘ PRZY UCISKU). ŻŻ. ODPISZCZELOWE PRAWIDŁOWEJ SZEROKOŚCI, OBUSTRONNIE ZASTAWKI W ICH UJŚCIU Z CECHAMI NIEWYDOLNOŚCI (W PRAWEJ NIECO MNIEJ NIŻ W LEWEJ). ŻŻ. ODSTRZAŁKOWE NIEPOSZERZONE, Z WYDOLNYMI ZASTAWKAMI. NA PODUDZIU LEWYM, W POŁOWIE JEGO WYSOKOŚCI OD STRONY PRZYŚRODKOWEJ WIDOCZNY POJEDYNCZY PERFORATOR, ALE BEZ WYRAŹNYCH CECH NIEWYDOLNOŚCI ZASTAWKOWEJ PRZY PRÓBIE VALSALVY. NA PODUDZIU PRAWYM NIE STWIERDZAM POSZERZONYCH PERFORATORÓW.

27 LAT ponad rok temu

Żylaki nie zagrażają Pana życiu ani zdrowiu. Ich usunięcie ma jedynie korzyści kosmetyczne. Jednak dobry wygląd i samopoczucie również jest elementem zdrowia, dlatego zabieg usunięcia żylaków warto przeprowadzić, jeśli te aspekty są dla Pana ważne. Z drugiej strony, każdy zabieg niesie ze sobą pewne powikłania.

Co do proponowanej przez Pana metody laserowej obliteracji żylaków - jest ona już rozpowszechniona i stosowana od kilku lat, uznana za bezpieczną. Sam zabieg jest dużo mniej traumatyczny niż operacja, jednak częstość nawrotów jest nieznacznie wyższa.