Łaskotanie i drapanie w gardle oraz duszności

Witam mam 19 lat. Od około 3 dni odczuwam łaskotanie i drapanie w gardle po czym nastepuje duszność. Nie stwierdzono u mnie nigdy astmy, lecz alergie na pyłki traw i żyta. Ostatnio brałem równierz jednorazowo szczepionke przeciw tężcowi. Mojee pytanie brzmi czym może być to spowodowane ( czy może to być na tle nerwowym ) ?

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Tło nerwowe jest jak najbardziej prawdopodobne. Nie można jednak w tej sytuacji wykluczyć także innej możliwości, w tym oczywiście astmy.