Łaskotanie w klatce piersiowej i mocne uderzenia serca - co to może być?
Witam, od jakiegoś czasu mam pewien problem. Może zacznę od początku, jakieś niecałe 2 lata temu przestałem pić alkohol którego spozywalem dużo a przyszedł czas kiedy musiałem wybrać życie, od jakiegoś czasu mam problem z zasypianiem o ile przez większość dnia wszystko jest w miarę ok to w nocy podczas zasypiania doznaje jakiegos dziwnego uczucia w klatce piersiowej, takie jakby łaskotanie, do tego mocniejsze uderzenia serca i to sie powtarza wiele raki póki jakoś cudem w końcu uda mi sie zasnąć, wiąże sie to z jednoczesnym uczuciem takiego jalby odlotu, dodam że robiłem ekg i usg serca kilka razu i wszystko było, biorę również tabletki na nadciśnienie i ciśnienie również utrzymuje sie w normie, ale to co siw dzieje przed samyn zaśnięciem to jakiś koszmar....

MĘŻCZYZNA, 31 LAT ponad rok temu
Szanowny Panie, warto wykonać badanie holterowskie, aby wykluczyć zaburzenia rytmu. Często objawy somatyczne jak kołatanie serca lub bezsenność są wynikiem tzw. nerwicy. Może warto udać się do specjalisty psychiatrii