Leczenie boreliozy antybiotykiem - czy powinnam wykonać badania?

Witam!

Dwa lata temu miałam boreliozę. Wystąpił rumień. Byłam leczona doksycyliną. Czy po dwóch latach muszę robić test na boreliozę? Czy nie jest to konieczne?

Pozdrawiam :)

MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Dodatnie odczyny serologiczne mogą utrzymywać się dłuższy czas po skutecznym leczeniu i eliminacji krętka, dlatego nie są wskazaniem do leczenia przy braku objawów klinicznych. Rutynowe kontrolne badanie przeciwciał nie jest zatem potrzebne, a skuteczność leczenia potwierdza brak niepokojących objawów.
Jeżeli jednak martwi się Pani o swój stan zdrowia proszę skonsultować się z lekarzem pierwszego kontaktu w wywiadzie uwzględniając przebytą boreliozę.

Pozdrawiam serdecznie.