Zapytaj lekarza

7 4 0 , 5 0 2

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Leczenie blizn potrądzikowych laserem

Mam kilka pytań dotyczących lasera: o jakim rodzaju lasera mowa jest w artykule, czy istnieje ograniczenie wiekowe kiedy można wykonać zabieg (mam 20 lat- słyszałam że jestem za młoda), z artykułu wynika, iż mając wypryski np. ropne można wykonać zabieg- szukając inf o zabiegu, wszędzie podawano: leczenie blizn potrądzikowych.
KOBIETA, 20 LAT ponad rok temu

Pierwsza pomoc - odciski

Lek. Paweł Baljon
77 poziom zaufania

Witam serdecznie. Jeżeli problemem w Pani przypadku są trudno gojące sie zmiany skórne, z pewnością konieczne jest zastosowanie antybiotykoterapii. Jeżeli zaś chodzi już o stan gdy zmiany goją się, pozostawiając brzydkie blizny konieczne jest a właściwie możliwe jest zastosowanie lasera frakcyjnego. Proponowałbym udać się do dermatologa.

lekarz w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Kielcach.
0

Na głębokie blizny potrądzikowe stosujemy lasery frakcyjne-zabieg jest bolesny,często wymaga absencji chorobowej.Na ropne zmiany nie wykonujemy tych zabiegów.
Trądzik średnio i lekko zaawansowany może byc leczony np IPL,VPL joko postępowanie p-zapalne,p-przebarwieniom.

0

Witam,
blizny potrądzikowe leczymy laserami po wyleczeniu trądziku. Stosujemy jeden z wymienionych laserów: CO2 farkcyjny, fraxel, mosaic, erbowy oraz opcjonalnie piling TCA.
20 lat to wiek w którym już dawno można rozpocząć takie zabiegi.
Pozdrawiam

Lek. med. Bartosz Pawlikowski jest specjalistą w dziedzinie dermatologii i wenerologii. Wiedzę i doświadczenie czerpał podczas nauki akademickiej oraz praktyki zawodowej w różnych polskich placówkach medycznych. Brał również udział w misjach zagranicznych. Aktualnie pracuje w Warszawie w Centrum Lasoterapii i Modelowania Sylwetki Elite.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy