Zapytaj lekarza

7 4 2 , 6 4 7

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Leczenie depresji a powrót do pracy

Leczę się na depresję w tej chwili przebywam na zwolnieniu lekarskim- do 16.10. Przyjmuję lek o nazwie Venlectine 75 mg. Jestem zaniepokojona bo nie widzę poprawy. W głowie pustka,a zwolnienie zaraz się kończy. Nie wyobrażam sobie w tej chwili wracać do pracy, nie czuję się na tyle silna. Najlepiej czuję się w domu. Jednak martwię się co dalej , nie potrafię podjąć decyzji. Mam 50 lat i boję się że stracę pracę przedłużając zwolnienie. Proszę o radę . Alicja
KOBIETA, 50 LAT ponad rok temu

Leczenie choroby afektywnej dwubiegunowej

Witam. Jak długo przyjmuje Pani leki, potrzeba trochę czasu, żeby zaczęły działać. Jeżeli to już długo proszę zgłosić to swojemu lekarzowi. Dodatkowo w depresji pomocna jest aktywność oraz spotkania z psychoterapeutą.

0

Nie pisze Pani jak długo trwa leczenie, a to bardzo istotne, bo leki antydepresyjne zaczynają działać dopiero po kilku tygodniach. Proszę podzielić się swoimi obawami z lekarzem, który przepisał lek. Zachęcam również do udania się do psychoterapeuty. Farmakoterapia w połączeniu z psychoterapią przynosi bardzo dobre skutki w leczeniu depresji.

Pozdrawiam serdecznie.

Dyplomowany psycholog i coach. Absolwentka Szkoły Coachów i Trenerów Grupy TROP.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy