Leczenie depresji i obniżenie samopoczucia

Witam.od lat leczę się na depresję z przerwami.teraz jestem bez leków 3mc.niby żyję wykonuje codzienne czynności.staram się walczyć i nie rozkliwiac się ale nic mi się niechce.nie dbam o siebie.sex mógłby nie istnieć.nie lubię jak mąż mnie tuli.jestem bezradna nie potrafie podejmować decyzji.czy powinnam poczekać czy wrócić do leków.brałam momebid.wizytę mam w lutym.może sama się nakrecam?

Dzień dobry,
a zastanawiała się pani czy może nie spróbować udać się na psychoterapię? Leki pomagają tylko z pewnymi aspektami depresji, terapia pozwala zająć się wieloma sferami pani życia, które są z nią związane. Terapia ma też za zadania "wyposażyć" panią w pewne zasoby, które w przyszłości pomogą pani samej radzić sobie z trudnościami i przeciwdziałać nawrotom depresji. Oczywiście możliwe jest łączenie zarówno leków jak i psychoterapii.

Pozdrawiam
-Bartosz Piasecki
http://poznacsiebie.pl

Dzień dobry,

Proszę znaleźć w swojej okolicy psychoterapeutę i udać się na konsultacje, które mogą zakończyć się wspólną decyzją o podjęciu leczenia.
Pomoc może Pani uzyskać w ramach NFZ lub prywatnie. W internecie dostępna jest również lista certyfikowanych psychoterapeutów Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego wg miejscowości.