Leczenie depresji i uczucie bezsensu życia u mamy

Mam pytanie, ponieważ moja mama ma depresję leczyła się u psychiatrów i leczy dalej i bierze coraz silniejsze leki aż ją serce boli, w przeszłości korzystała z wizyt u wróżek, czytała horoskopy nagminnie oraz senniki, wierzy w takie rzeczy że np " lewa ręka mnie swędzi na pieniądze", wierzy tez w słoniki szczęścia, nie potrafi się na niczym skupić, czuje bezsens życia.

Dzień Dobry Panu

Nie wiem, jaki tryb życia prowadzi Pana Mama na co dzień.

Czy ma swoje towarzystwo, albo przynajmniej jedną bliska i zaufana koleżankę,
z która mogłaby zwierzyć się, porozmawiać, iść na spacer - są to małe rzeczy, ale bardzo znaczące, szczególnie w przypadku depresji i kiedy pojawia się bezsens.

Proszę zasugerować też Mamie uczestnictwo w terapii, która byłaby pomocna w odkryciu sensu, do czego Pana bardzo zachęcam.

I jeszcze jedno - proszę zadbać o samego siebie, żeby nie stał się Pan Przyjacielem Mamy - zamiast Synem, co się bardzo często zdarza...

Życzę Panu tylko radości i pomyślności,
Irena Mielnik-Madej