Leczenie depresji lekiem Aurorix

Biore lek Aurorix na depresje, jaką diete powinnam przy nich stosować, czy podczas przeziębienia moge łaczyc z lekami przciwgorączkowyminp. apap lub gripex, biore również metocard 23,75 na nadciśnienie. Czy moge spożywać sok z Grejfutów

Zażywając preparat Aurorix (moklobemid) może Pani w trakcie przeziębienia łączyć ten lek z paracetamolem (zawiera go np. Apap, Codipar czy Gripex). Wspomniała Pani, że choruje również na nadciśnienie tętnicze i zażywa metocard. Preparaty paracetamolu zawierają często dodatkowo kofeinę, efedrynę czy pseudoefedrynę, które mogą podwyższać ciśnienie tętnicze. Również czasami Aurorix (moklobemid) może podwyższać ciśnienie tętnicze. Jeżeli chodzi o ograniczenia dietetyczne to powinna Pani unikać pokarmów bogatych w tyraminę (dojrzewające sery, produkty fermentacji nasion soi). Sok grejfrutowy hamuje rozkład w organiźmie wielu leków przez co zwiększa ich poziom, proponuję również go unikać.

Witam Panią - to ważne pytania. Najlepiej skierować je do lekarza leczącego, który wie o Pani zdecydowanie więcej niż ja,ewentualnie do lekarza rodzinnego. To najlepsze miejsca do wyjaśnienia Pani wątpliwości. Pozdrawiam