Leczenie depresji przy pomocy Mianseryny

Choruje na depresje od 8 miesięcy na początku leczylem się mianseryna i sertralina przez 4 miesiące i przerwalem. Leczenie bo mój stan się poprawił ale nie do końca i chce znowu zacząć leczenie far..... czy prawda jest to że wszystko czego się nauczylem. Od dzieciństwa po wyleczeniu. Depresji nie będę pamiętał? czy trzeba się uczyć od Nowa? Czy po prostu to wszystko wraca do stanu z przed choroby?

Witam Pana,

W czasie epizodu depresji funkcjonowanie poznawcze (koncentracja uwagi, zapamiętywanie, pamięć semantyczna itd.) są osłabione. Po wyleczeniu epizodu depresji wszystkie wymienione funkcje sie poprawiają. W depresji nie obserwuje się epizodów niepamięci (braku możliwości odtworzenia wsześniejszych faktów i wydarzeń np. z dzieciństwa).

Pozdrawiam!