Zapytaj lekarza

7 3 6 , 9 9 5

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Leczenie dorosłych chorych na autyzm

Jak wygląda leczenie dorosłych osób z autyzmem w takich ośrodkach jak WTZ- Warsztaty Terapii Zajęciowej? Jak można takie osoby leczyć z wykorzystaniem różnych czynności manualnych? Czy taka forma leczenia jest efektywna? Mam jeszcze jedno pytanie: czy dorosłe osoby dotknięte autyzmem oprócz niepełnosprawności intelektualnej w postaci autyzmu, mają jeszcze jakieś inne niepełnosprawności intelektualne? Chodzi mi o to, czy dorosły autystyk może mieć lekki, umiarkowany, głęboki lub znaczny stopień niepełnosprawności intelektualnej. Czy takie połączenia występują?

MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Rozwój intelektualny dziecka autystycznego

Autyzm to dziecięce zaburzenie rozwojowe. Częściej występuje u chłopców niż u dziewczynek. Sprawdź, co jeszcze warto wiedzieć na temat autyzmu. Obejrzyj film i dowiedz się więcej o rozwoju intelektualnym dziecka z autyzmem.

Witam

Zajęcia prowadzone w WTZ mają za zadanie uczyć nowych umiejętności, sposobów konstruktywnego spędzania wolnego czasu, usprawniania. Niektóre z zajęć służą do przygotowania do zawodu. Istotne w tego typu terapii jest kształtowanie umiejętności społecznych, które są niezwykle przydatne w codziennym życiu.

U dzieci i osób dorosłych dotkniętych autyzmem mogą występować również inne niepełnosprawności: deficyty uwagi, niepełnosprawność intelektualna (w stopniu lekkim, umiarkowanym lub znacznym), zaburzenia językowe oraz zaburzenia integracji sensorycznej.

Pozdrawiam

Psycholog w Specjalnym Ośrodku Rewalidacyjno-Wychowawczym dla Dzieci i Młodzieży z Autyzmem w Gdańsku.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy