Leczenie dystymii i relacje z partnerem

Witam mam problem z moim partnerem.Wiem ze w jego rodzinie jest osoba chora psychicznie a moj partner przerwal leczenie dystymii.Nie wiem jak mu pomóc i co robić. Bardzo go kocham.Sa okresy ze jestesmy razem caly czas oboje mamy dzieci z poprzednich związków. Jest cudownie nie sprzeczamy sie nawet i bardzo szanujemy,jestesmy czuli.Trwa to roznie bo jest to juz 3 raz gdy nagle partner mnie odrzuca chce byc sam nie ma ochoty mnie nawet przytulić.czy to juz powazniejsza choroba?

Dzień dobry,

Być może dobrym rozwiązaniem będzie dla Państwa skorzystanie z psychoterapii pary ?
Zachowanie Pani partnera w ŻADEN SPOSÓB nie jest objawem choroby.

Dzień dobry, to, że partner okresowo wycofuje się z bliskiej relacji nie musi być objawem choroby psychicznej, a chyba tego się pani obawia. Zachęcam do szczerej i otwartej rozmowy na ten temat. Może pani wyrazić jak się czuje kiedy partner się wycofuje oraz zapytać co się z nim wtedy dzieje. Być może tak właśnie funkcjonuje. Pozdrawiam.