Leczenie farmakologiczne w chorobach psychicznych

Jedni są w chorobach psychicznych zbyt pobudzeni i biora leki wyciszajace itp. Ale jakie leki, z jakiej grupy (nrdi,nari,ssri,snri i in) działają na kogoś kto jest obojętny,bezsilny i nie ma siły wstać z łóżka albo nie ma motywacji,energii,siły,koncentracji,mobilizacji,jakie leki aktywizuja?nie bardzo rozumiem co znaczy działanie "przeciwdepresyjne". I czy można poznać,zbadać z ktorymi receptorami,substancjami itp.jest problem?np.kortyzol,noradrenalina,sertralina,dopamina.prosze o odp psychiatre

Niestety, w psychiatrii podstawą jest badanie kliniczne, tzn rozmowa z pacjentem.
Zanim jednak zdiagnozujemy pacjenta, koniecznie trzeba wykonać wszelkie badania ogólnego zdrowia, w tym badania krwi, moczu, poziomu hormonów tarczycy. Opisywana przez Panią apatia może być wywoływana przez różne choroby, w tym także być związana z depresją.
Leki przeciwdepresyjne aktywizują, poprawiają nastrój, zmniejszają lęk.