Leczenie głębokiej próchnicy

Witam. Mam problem, który dotyczy dolnej 7. 2 lata temu miałem tam leczoną głęboką próchnicę. 4 tygodnie temu plomba została wymieniona na nową. Tydzień po wymianie plomby po ugryzieniu czegoś twardego ząb ten zaczął mnie boleć przy mocniejszym nacisku. 2 tygodnie temu poszedłem do dentysty, który skrócił plombę. Od tego czasu ból minimalnie zmalał, pojawia się tylko przy nacisku na sam środek zęba, nie reaguje na ciepło ani na zimno. Obok boleśnie wyrzyna się 8. Co może być przyczyną?

Jeżeli ból nie ustąpi jako pierwszy etap można wymienić wypełnienie jeszcze raz, a jeśli to nie pomoże konieczne będzie leczenie kanałowe.

Pozdrawiam
lek. stom. Wojciech Fąferko
www.dentim.pl