Leczenie gorączki, kaszlu i kataru u dziecka

Co robic? Mieszkam za granica w piatek bylam z dzieckiem u lekarza syn mial goraczke katar i kaszel pani doktor powiedziala ze ma tylko zaczerwienione gardlo pozatym wszystko dobrze przepisala antybiotyk Cefaclor basics 250 mg TS wczoraj na noc pojawila sie goraczka dzis w dzien tez 38.2 oprocz antybiotyku podaje dziecku syrop przeciwgoraczkowy czy to jest normalne ze goraczka jeszcze sie pojawia po 3 dobie bardzo prosze o odpowiedz
KOBIETA, 26 LAT ponad rok temu

W tym czasie zakażenie mogło się po prostu rozwinąć stąd wzrost temp ciała. Antybiotyk nie zadziała od razu - zwykle potrzebuje 2-3 dni. Jeśli pomimo stosowanego leczenia (poprawnego) i nawadniania temp ciała jest wysoka powinna Pani wrócić z dzieckiem do lekarza.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Lek. Izabela Ławnicka
98 poziom zaufania

Witam! Opisane objawy wskazują na infekcję dróg oddechowych. Sugeruję konsultację z lekarzem pediatrą, który zbierze wywiad, zbada dziecko oraz wdroży właściwe leczenie.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Katar, kaszel, osłabienie, bez gorączki

Dokładnie miesiąc temu dopadła mnie choroba. Objawy typowe dla przeziębienia: katar, kaszel, osłabienie, bez gorączki. Leczyłam się na własną rękę (theraflu, syrop na kaszel, tabletki na gardło, domowe sposoby). Objawy bardzo powoli ustępowały ale kaszel pozostał. Suchy, męczący kaszel, nasilajcy się wieczorem. Tydzień temu byłam u lekarza, który przepisał mi Eurespal, ale niestety nie widze poprawy. Co to może być?
KOBIETA, 23 LAT ponad rok temu

Wygląda to na kaszel poinfekcyjny. Może on utrzymywać się przez kilka tygodni po infekcji. Dzieje się tak, ponieważ wirus niszczy wyściółkę dróg oddechowych wystawiając je na szkodliwe działanie czynników zewnętrznych. Jeśli kaszel męczy i przeszkadza, zwłaszcza wieczorami i nocą, może Pani zastosować lek przeciwkaszlowy (spośród dostępnych bez recepty w aptekach). Jeśli niepokoi to Panią, proszę udać się do lekarza rodzinnego, jeśli jednak nie towarzyszą temu inne objawy to na razie warto jeszcze poczekać.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty