Leczenie górnego zęba a znieczulenie

czy przy leczeniu gornego zęba potrzebne jest znieczulenie??? bardzo boje sie znieczulenia... słyszałam ze u góry najbardziej boli prosze o pomoc

Nie ma obowiązku podawania znieczulenia do leczenia zęba.Wykonuje się je na życzenie pacjenta. Reakcja na ból jest sprawą indywidualną. Każdy reaguje inaczej.Delikatne, powolne podanie znieczulenia nie jest bolesne. Pozdrawiam

Oczywiście. Leczenie zachowawcze można przeprowadzić bez znieczulenia, jednak dla większego komfortu pacjenta zwykle jest podawane - wszystko zależy od progu Pani bólu.
Obecnie poza konwencjonalnym znieczuleniem ( igłą i strzykawką ) stosujemy znieczulenia komputerowe. Mniejsza dawka preparatu, mała igiełka oraz automatyczne, powolne dawkowanie środka - to wszystko sprawia, że przykre doznania podczas procedury są znacznie ograniczone.