Leczenie homeopatyczne trądziku

Jezeli podczas badan homeopatycznych wyszlo, ze nie mam tradziku a jednak widze co sie dzieje na mojej twarzy... przebarwienia, krostka obok krosty. Leczyczylam sie izotekiem, po 'zakonczonym' leczeniu wszystko wrocilo, dermatolog przepisala mi masc, jednak ja zaufalam homeopatii... nie wiem czy dobrze, choc podczas leczenia izotekiem mialam wiele niepozadanych skutkow. Nie wiem co mam robic, mam 18 lat, moja twarz wyglada strasznie, na linii wlosow, szyja, doslownie wszedzie :(

Lek. Tomasz Budlewski

Homeopatia nie ma udowodnionego działania. Proponuje udać się do dermatologa. Po badaniu będzie można określić najbardziej odpowiednie postępowanie.

Milena Lubowicz

Homeopatia nie jest uznaną metodą leczenia przez środowiska medyczne, gdyż nie ma żadnych badań potwierdzających skuteczność tych wyrobów medycznych. Proponuję jednak wizytę u dermatologa.
Pozdrawiam

Witam proszę zacząć wizytę od konsultacji u lekarza medycyny estetycznej , bądź dermatologa. Skóra zostanie dokładnie obejrzana i zbadana, zostaną dobrane jak najodpowiedniejsze metody leczenia. Najskuteczniejszą metodą na blizny i trądzik jest zastosowanie peelingów medycznych w połączeniu z lekami do stosowania na skórę odpowiednio dobranymi do stanu skóry.
Można wykonać badania helicobacter pylori, badania na posiew bakteriologiczny oraz odwiedzić dobrego dermatologa, który dobierze terapię lekową doustną oraz preparaty do smarowania na skórę.

Zawsze przy leczeniu trądziku w pierwszym etapie leczenia skóra zaczyna się oczyszczać i wygląda gorzej chwilowo, po tym etapie dopiero następuje wyciszenie i uspokojenie skóry.