Leczenie hormonalne

Witam serdecznie,
mam 27 lat. Mam nieregularny okres i lekarz przepisał mi l**** (syntetyczny progesteron) na uregulowanie miesiączki. 10 dni brać i 18 dni przerwy, w której powinien być okres. Pierwszy raz brałam 1 tabl. rano i wieczorem. Dostałam okres w 7 dniu od ostatniej tabletki. Następnie miałam zacząć branie po 1 tabl. dziennie. Jednak w 8 dniu brania dostałam plamień i w 8, 9 i 10 dniu brania wzięłam 3 razy dziennie po 1 tabletce. Następnie zrobiłam 18 dniową przerwę.

Dzisiaj jest już 16 dzień przerwy i nadal brak okresu. Plamienie miałam przez tydzień czasu. Teraz czuje się dobrze (pobolewa mnie brzuch jak przed okresem) lecz martwię się brakiem okresu, gdyż za dwa dni powinnam zacząć kolejna 10 dniową kuracje i nie wiem czy powinnam? Czy te plamienia zahamowały mój okres w tym miesiącu? Czy mogę zacząć następną kuracje z l***?
Dodam, że staram się o dziecko. Lecz wg moich obserwacji nie miałam nawet owulacji, gdyż mierze sobie temp. każdego ranka i nie zaobserwowałam jednoznacznego wzrostu temp. w tym 36 dc.
Uprzejmie dziękuję za jakiekolwiek informacje na ten temat. Pozdrawiam

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!
Ponieważ przyjmowała Pani 3 tabletki dziennie, to stężenie progesteronu w Pani organizmie było duże- to właśnie mogło spowodować brak krwawienia. I odwrotnie- plamienia w czasie przyjmowania 1 tabletki wywołane były zbyt niskim stężeniem progesteronu. Radzę wykonać test ciążowy, by wykluczyć ciążę. Przyjmowany przez Panią preparat nie wpływa na wynik testu ani nie jest niebezpieczny w ciąży (przeciwnie, często stosuje się go w celu zapobieżenia poronieniu). Może Pani rozpocząć planowo kolejną kurację.
Pozdrawiam serdecznie!