Leczenie insulinooporności - czy muszę stosować leki?

Witam, ostatnio robiłam wiele badań, aby znaleźć przyczynę ciąży pozamacicznej i braku możliwości zajścia w ciążę. Wyniki badania na insulinooporność wykazały stężenie insuliny - na czczo: 9,24 uIU/ml, po 60 min 39,1 uIU/ml, po 120 min 22,6 uIU/ml. Wynik badania glukozy to: na czczo 100 mg/dl, po 60 min 118 mg/dl, po 120 min 113 mg/dl. Pokazałam wyniki lekarzowi i zalecił mi branie leku raz dziennie. Zastanawiam się, czy te wyniki są naprawdę tak złe, że trzeba przyjmować leki? Boję się, że mój organizm się przyzwyczai i będę brała leki już zawsze. Bardzo proszę o interpretację.

KOBIETA ponad rok temu

Nie, nie ma Pani wskazań do stosowania leków. Jeżeli ma Pani insulinooporność, a świadczyć o tym może nadwaga, zbyt duży obwód w pasie, należy stosować dietę i więcej się ruszać - są to najlepsze sposoby na uwrażliwienie tkanek na działanie insuliny, a więc zmniejszenie insulinooporności.

Podkreślam jeszcze raz, że nie ma Pani wskazań do stosowania leków.