Leczenie kanałowe a brak RTG zęba

Jestem zaniepokojona! Ponad dwa tygodnie temu na wizycie u dentysty, powiedzial że muszę mieć leczonego zęba kanałowo, lekarz zatruł mi go i kazał przyjśc za dwa tygodnie, tak też zrobiłam, lecz na 2 wizycie okazało się że nerw nie jest jeszcze zatruty,dentystka zatruła mi zęba drugi raz, kazała przyjśc za tydzień, mówiła że ma ząb chyba 4 kanały. Nie zrobiła mi jeszcze zdjęcia rtg! Czy jeszcze zrobi? Czy może będzie robic kanałowo bez zdjęcia i mi zaszkodzi? Czy obowiązkowe jest zdjęcie?

Zdjęcie przed leczeniem endodontycznym jest przydatne ale nie jest konieczne. Być może Pani dentystka w trakcie leczenia zleć Pani takie zdjęcie, a już na pewno po zakończonym leczeniu.