Leczenie kanałowe i odbudowa zęba

Witam, jakieś 3 miesiące temu miałem leczenie kanałowe, odbudowa zęba była trochę później, od niedawana ząb zaczął reagować na nagryzanie. Wizytę mam dopiero na 15 grudnia, zrobiłem zdjęcie (http://imgur.com/a/M5BFU ) czy powinienem jak najszybciej się zgłosić do stomatologa czy mogę poczekać na umówioną wizytę ?

Dzień dobry,
ból zęba podczas nagryzania może świadczyć albo o stanie zapalnym, który toczy się wokół korzeni, albo o tym, że założone wypełnienie (czy inna odbudowa) jest za wysokie (wtedy wystarczy jedynie jego korekta w zgryzie). Na podstawie zdjęcia zdjęcia ciężko jest jednoznacznie stwierdzić, czy wokół korzeni są zmiany, czy nie. Jeśli ból będzie się nasilał, proponuję udać się na wizytę wcześniej, aby lekarz ocenił, co jest jego przyczyną.