Leczenie kanałowe jedynki a antybiotyk

Witam, proszę o poradę jak można uratować gorną jedynkę, która jest po leczeniu kanałowym na metalowym wkładzie. Od wczoraj biore antybiotyk z powodu bólu i jak wykazało zdjęcie perforacji.Na zdjęciu widoczne jest zaciemnienie. Lekarz zaproponował mi wyrwanie zeba i zalozenie mostu ze szlifowaniem sasiednich zebów. Czy wyrwanie zęba to jedyne rozwiązanie? Jesli tak to jak uzupełnić brakujący ząb najmniej inwazyjnie , trwale jeśli dojdzie do usunięcia. Zęby sasiednie są leczone i bez uszkodzen.

Witam.Jezeli niema przeciwwskazan,mozna ratowac jedynke robiac rezekcje wierzcholka korzenia lub powtorne leczenie kanalowe.Najmniej inwazyjnie bedzie proteza lub most na szlifowanych 2/3 filarach/kosmetycznie wychodzi srednio/ lub implant.Pozdrawiam.