Zapytaj lekarza

7 3 9 , 9 4 2

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Domowe sposoby na bolący ząb

Witam. Ząb po prawidłowym przeleczeniu kanałowym może pozostawać w użyciu bardzo długo, jednakże pod pewnymi warunkami. Przede wszystkim leczenie kanałowe musi zostać przeprowadzone bardzo dokładnie i jałowo. W przypadku znacznej utraty twardych tkane zęba należy wykonać odbudowę protetyczną zęba w postaci wkładu i korony. Problem martwego zęba leży w tym, że taki ząb jest jakby pozbawiony zbrojenia, czyli łatwiej ulega złamaniu. Nie zmienia się natomiast twardość struktury zęba. Trzeba również zaznaczyć, że w niektórych, niezmiernie rzadkich przypadkach z powodu nietypowej budowy zęba prawidłowe przeleczenie kanałowe nie jest możliwe. Pozdrawiam. Olgierd Bartecki

0

Witam
Leczenie kanałowe jest właśnie po to aby zęby króre kiedyś zostałyby skazane na usunięcie zachować w jakie ustnej jak najdłużej. Nigdy nie ma 100% pewności, że ząb po takim leczeniu nigdy nie da juz o sobie znać ale można go wzmocnić odbudową protetyczna jśli zajdzie taka konieczność. Myśle, że jeśli są odpowiednie warunki próbe leczenia endodontycznego należy podjąć.

0

Prawidłowe leczenie kanałowe pod mikroskopem na jednej wizycie gwarantuje skuteczność zabiegu i utrzymanie zęba na długie lata. Zęby po prawidłowym leczeniu kanałowym nie zmieniają koloru oraz funkcjonują w jamie ustnej jak każdy inny ząb.

Stomatolog i członek prestiżowych organizacji stomatologicznych.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy