Leczenie kilku zębów podczas jednej wizyty

Czy jest możliwość wyleczenie wielu zębów podczas jednej wizyty. Chodzi mi o to, czy to jest zdrowe?
ponad rok temu

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Czy istnieje taka możliwość... w teorii oczywiście tak. Jednak byłoby to zbyt obciążające zarówno dla Pacjenta jaki i dentysty. Wszystko zależy od liczy zębów zakwalifikowanych do leczenia.

To ile zębów uda się wyleczyć w ciągu jednej wizyty jest sprawą bardzo indywidualną.Zależy to miedzy innymi od rodzaju schorzenia ( próchnica początkowa,głęboka..),,tego czy będzie zastosowane znieczulenie,rozległości zabiegu itp.Zależy też od" kondycji" pacjenta w dniu wykonania zabiegu.Przywracanie zdrowia zębów jest niezbędne,niezależnie od tempa zabiegów,a więc na
pewno zdrowe:)

Witam
Oczywiście, na jednej wizycie można wyleczyć kilka zębów. Jest to czasami nawet korzystne ze względu na użyte znieczulenie. Należy jednak pamiętać, że wizyta nie powinna trwać zbyt długo ze względu na komfort Pacjenta oraz kondycję stawów skroniowo-żuchwowych. Zaleca się, aby jednorazowa wizyta nie była dłuższa niż 2 godziny.

Łączę pozdrowienia
Paweł Ponichtera
www.czar-dent.pl

Wielu moich Pacjentów decyduje się na leczenie kilku zębów na jednej wizycie. Decydują się na takie rozwiązanie ze względu na komfort związany z jednorazowym podaniem znieczulenia oraz na możliwość zmniejszenia do minimum ilości wizyt potrzebnych na doprowadzenie zębów do stanu idealnego. Ilość leczonych na jednej wizycie zębów jest sprawą indywidualną i omawianą z Pacjentem przed każdą wizytą.