Leczenie kurczu powiek lekami na padaczkę

Witam Od 3 lat mam kurcz powiek, Leczyl mnie neurolog lekami na padaczke.Od pol roku leczy mnie psychiatra .Biore ALVENTA oraz COAXIL. W ladny dzien nie powinnam wychodzic ,oprucz kurczu powiek dochodzi silne dlawienie (cos jak astma) z obnizeniem glosu. Prosze o odp. - czy sa konkretne leki oprocz ALVENTA na nerwice-histerie. Pozdrawiam Elzbieta

Witam Pani Elżbieto,
jako psycholog nie mam uprawnień do wypowiadania się nt.leków,natomiast zachęcam do równoległego kontaktu z psychoterapeutą,który pracuje z tzw.zaburzeniami psychosomatycznymi,będącymi rodzajem nerwicy.Można poprosić psychiatrę o takie skierowanie,np.w ramach poradni zdrowia psychicznego lub znależć terapeutę samodzielnie w ramach umowy z NFZ lub gabinetem prywatnym.Każdy odpowiednio wyszkolony specjalista radzi sobie z tego typu problematyką i zmiany dokonują się na znacznie głębszym poziomie niż pozwala na to farmakoterapia.

W zasadzie jedynym skutecznym leczeniem kurczu powiek jest leczenie toksyną botulinową.
Leki przeciwdepresyjne ewentualnie przeciwpadaczkowe mogą być skuteczne w przypadku gdy kurcz powiek i inne objawy mają podłoże psychosomatyczne.