Leczenie lęku panicznego a depresja

3 lata temu przechodziłam ciężką depresję i załamanie nerwowe. Teraz mam 20 lat i leczę się przeciwko lękowi panicznemu i ogólnionemu. Cały ten czas jestem na różnych lekach, co też jest stresujące i źle widziane przez moich bliskich. Obecnie biorę Paxtin (20 mg, tylko pół tabletki dziennie). Bardzo często mam obniżony nastrój, ale zastanawia mnie, czy to tylko gorszy humor, ciąg nerwicy, czy może coś więcej jak depresja maskowana lub agitowana? Powinnam wspomnieć moje obawy na terapii?

Pozdrawiam.

Witam,
przebieg procesu terapeutycznego zależy od właściwego komunikowania i dzielenia się własnymi wątpliwościami. Dlatego zachęcam Panią do opowiedzenia terapeucie o własnych myślach i obawach. Przy rozmowie z inną osobą, szczególnie profesjonalnie wykształconą, można na własne myśli i obawy spojrzeć z innej strony i poczuć się lepiej.
Pozdrawiam
Agnieszka Nowogrodzka
http://poznacsiebie.pl

Tak. Proszę powiedzieć o tym terapeucie. Bez tego nie będziecie szli w terapii w dobrą stronę, gdyż będzie pani maskować objawy. Pozdrawiam