Leczenie liszaja twardzinowego i ranki w okolicy cewki moczowej

Mam 58 lat. Dwa lata temu zdiagnozowano u mnie liszaja twardzinowego, który był leczony maścią hormonalną. Ostatnio nastąpiło pogorszenie i nowy lekarz zalecił mi stosowanie maści sterydowej na zmianę z maścią immunosupresyjną. Niby jest poprawa ale w pobliżu cewki moczowej pojawiły się ranki, które się nie goją a nawet pojawiają się nowe. Taki stan trwa już 2 miesiące.Wynik moczu jest prawidłowy. Co to może oznaczać? Proszę o odpowiedź.

Wiesław Mahaczek Urologia

witaj
to moze być efekt maści immunosupresyjnej, wskazana wizyta u dermatologa
pozdrawiam

Witam, preparaty z dodatkiem sterydów mogą powodować cieńczenie skóry i skłonność do pęknięć. Wskazana kontrolna wizyta u dermatologa. Pozdrawiam RH