Leczenie nadciśnienia i wyniki badania krwi i moczu

Leczę się z powodu nadciśnienia. Podczas wyniki kreatyniny: - luty 2013: 1,41 mg/dl; norma 0,7 - 1,2 - czerwiec 2013: 1,20 mg/dl; norma 0,7 - 1,2 - wrzesień 2014: 1,37 mg/dl; norma 0,7 - 1,2 . - Potas, sód, kwas moczowy w normie. - Mocznik w normie - mocz: ciężar właściwy: 1,015 g/ml; norma 1,015 - 1,03, pH: 5,0 norma: 5 - 7, reszta tez ok - USG układu moczowego - wymiary nerek przy wzroście 178cm długość nerek wynosi: Lewa 93/14 mm, prawa 88/13,8 mm, reszta ok Czy jest wszystko ok?

Lek. Bartosz Małek

Szanowny Panie,
Zwraca uwagę podwyższony poziom kreatyniny, co może być związane ze zmianami w obrębie nerek wywołanymi nadciśnieniem tętniczym. W związku z tym powinien Pan być pod stałą opieką kardiologa i/lub nefrologa.