Leczenie nadciśnienia i zaburzeń lękowych

Dzień dobry.Mam zapisany od kardiologa lek Triplixam na nadciśnienie.Dawka to 5-1.5-5, raz dziennie rano.Równolegle leczę się na zaburzenia lękowe i biorę Mirzaten 45 wieczorem.Nie mam możliwości skontaktowania się ze swoim psychiatrą.Czy połączenie tych leków jest bezpieczne?

Witam,
od strony psychologicznej polecałabym zajęcie się problemem lęku przy pomocy psychoterapeuty,gdyż nadciśnienie może być skutkiem trwającego w psychice "stanu walki"z tym lękiem i paradoksalnie obniżenie ciśnienia w sposób farmakologiczny może wzmagać lęk.Tak,czy inaczej,praca nad psychologicznymi formami opanowania tego stanu może bardzo pomóc i dać poczucie własnej skuteczności.

Szanowny Panie,
W takiej sytuacji rozsądne byłoby skonsultowanie się zarówno ze specjalistą kardiologiem jak i psychiatrą. Dobrze jest, kiedy lekarze ci współpracują w równoległym leczeniu różnych chorób. Jeżeli nie może Pan skontaktować się ze swoim lekarzem psychiatrą który Pana prowadzi – proszę zapytać kto go zastępuje, lub awaryjnie udać się na wizytę do innego lekarza psychiatry w najbliższej poradni zdrowia psychicznego.

Serdecznie pozdrawiam.