Leczenie nadżerki a zajście w ciążę

Witam. Mam 25 lat i wspólnie z mężem staramy się o drugie dziecko. Po pierwszej ciąży lekarz ginekolog usunął mi nadżerkę, dodam, że zabieg miałam 2,5 roku temu. Z różnych źródeł słyszałam, że po wypalaniu nadżerki nie można zachodzić w ciążę minimum 3 lata. Chciałabym zajść w ciążę, ale mam obawy czy ją donoszę i czy wszystko będzie dobrze. Proszę o odpowiedź i z góry dziękuję. POZDRAWIAM.

KOBIETA, 25 LAT ponad rok temu

Zdrowa żywność

Nie ma osoby, która przynajmniej raz nie spotkałaby się ze stwierdzeniem, że jesteśmy tym, co jemy. Żywność, którą spożywamy i trawimy staje się częścią nas samych, jednak wiele osób zapomina o tym i odżywia się niezdrowo.

Lek. Monika Szafarowska
25 poziom zaufania

Witam!
Gojenie się nadżerki usuniętej metodą elektrokoagulacji (wypalania) trwa kilka, maksymalnie kilkanaście tygodni. Po tym czasie można rozpocząć starania o ciążę. Co się tyczy powikłań po elektrokoagulacji, to rzeczywiście występują, zwłaszcza po niewłaściwie wykonanym zabiegu. Może dojść do deformacji powierzchni szyjki oraz zmian bliznowatych. Czasem są one przyczyną problemów z zajściem w ciążę oraz powikłań okołoporodowych. Jednak nie ma na to żadnej reguły. Polecam udać się do swojego ginekologa, aby ocenił stan szyjki.
Pozdrawiam:)

Rezydent w Klinice Ginekologii i Ginekologii Onkologicznej w Wojskowym Instytucie Medycznym.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty