Leczenie napadów lękowych

Witam Mam napady lękowe lekarz wymienił mi archetis na asertin i po tygodniu brania asertinu dostałam bardzo silny atak . Czy mogę to łączyć ze zmianą leków jak powinna wyglądać wymiana lelków ? Nie wiem co mam robić ?? beata

Dzień dobry, przede wszystkim powinna pani zasięgnąć rady lekarz, który prowadzi leczenie i opowiedzieć, co się działo po zamianie leku.Czy oprócz leczenia farmakologicznego stosuje pani jakieś inne działania, które pomagają w tym zaburzeniu? W zaburzeniach lękowych ważna jet zdrowia dieta, unikanie nadmiaru cukru, kawy, tzw. fastfoodów, zalecane są wszelkie ćwiczenia fizyczne, jakie może ktoś stosować, także najprostsze np. chodzenie, pomocne są ćwiczenia oddechowe. Witaminy z grupy B, wapń, magnez, witamina C; jeśli mamy ich niedobór może to sprzyjać zaburzeniom lękowym. Pomaga picie melisy, rumianku, waleriany lub dziurawca. Jednak ten ostatni nie może być przyjmowany z niektórymi lekami. Można się poradzić lekarza prowadzącego. To na poziomie somatycznym. Pozostaje jeszcze poziom behawioralny, emocjonalny i i umysłowy gdzie może nam pomóc psychoterapia. Ważne, aby mieć świadomość tego, że można sobie pomóc i nie jesteśmy skazani tylko na bierne przyjmowanie leków przez całe życie. Pozdrawiam i życzę powrotu do lepszego samopoczucia