Leczenie nerwicy i fobie

Witam jestem kobietą lat 35 leczę się na nerwicę mój problem polega na tym iż dostałam jakiegoś dziwnego lęku lub fobii nie potrafię sobie wytłumaczyć co to jest , nie mogę posmarować twarzy kremem lub pudrem bo czuję się jakbym miała się udusić , aktualnie dostaję od psychiatry Elicea 1 x 2.5 mg , proszę mi powiedzieć czy mogę się z tego wyleczyć bo jest to dla mnie okropne , współistniejące choroby to hashimoto i nadciśnienie

Frank Barton

Środki, które bierzesz są bardzo malo skuteczne w leczeniu. Oczywiście można się z tego wyleczyć w bardzo krotkim czasie ale bez farmakologii, ponieważ ona tylko spowalnia powrót do zdrowia w takich przypadkach.

Pozdrawiam

Franciszek Bartkiewicz

Zniesienie objawów, które utrudniają życie - jest celem leczenie w psychiatrii. Za jakiś czas leki powinny zacząć działać, a objawy powinny ustąpić. Proszę porozmawiać z psychiatrą prowadzącym, powiedzieć mu o swoich obawach, powinien wszystko Pani wyjaśnić. Proszę zaufać swojemu lekarzowi i być dobrej myśli to znacznie przyśpiesza proces leczenia.

Dzień dobry,

Podstawową metodą leczenia nerwicy pozostaje psychoterapia. Może Pani z niej skorzystać w ramach NFZ - np.: PZP / Poradnia Leczenia Nerwic lub prywatnie. W internecie dostępna jest również lista certyfikowanych psychoterapeutów Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego wg miejscowości.