Leczenie nerwicy lękowej u 34-latki

witam.Dwa lata temu leczyłam się na nerwice lekową. Objawy, które miałam to lęk przed upadkiem, myśl, że się przewrócę, chwiejny krok. rałam lek Aciprex przez 8 m-y. Nastąpiła poprawa, zmieniłam pracę. Wszystko jest ok, a jednak znowu zaczynam odczuwać lęk, szczególnie jak idę gdzieś pieszo sama to od razu mam wrażenie, że zemdleję, upadnę, od razu idę chwiejnym krokiem jakbym była "pijana". Czy psychoterapia pomogłaby mi się z tym uporać, nie chcę od razu brać leków, boje się skutków ubocznych.

Dzień dobry,

farmakoterapia działa najczęściej tylko objawowo, zmniejszając lęk, jednak nie prowadzi do wyleczenia. Wyjściem jest tutaj podjęcie psychoterapii - w przypadku nerwicy - najlepiej psychodynamicznej. Najlepsze efekty daje połączenie psychoterapii z farmakoterapią, ale o włączeniu leków musiałby już zadecydować lekarz psychiatra.

Pozdrawiam.
Adam Zajączkowski
www.zajaczkowski-psychoterapia.pl

Mgr Monika Prus Psycholog, Lublin

Witam,
zdecydowanie psychoterapia jest podstawową metodą leczenia zaburzeń lękowych. Leki działają jedynie objawowo, to terapia pozwala dotrzeć do przyczyny i to zmienić. Proszę o siebie zadbać.
Pozdrawiam
Monika Prus