Leczenie niepłodności idiopatycznej a naturalne starania o ciążę

Witam,leczę się od 3 lat na niepłodność idiopatyczną. Jestem po in vitro i zaszłam w I ciążę, lecz okazało się to puste jajo płodowe. Wykonałam badania:kariotypy Ok. przeciwciała OK: ANA IgG, ASA, anty fosfolipidowe IgM, IgG, anty kardiolipinowe IgA , IgM, IgG , beta glikoproteinowe IgA, IgG, IgM, czynnik reumatoidalny. 8 miesięcy staramy się naturalnie, ale ciąży nie ma. Zastanawiam się czy to już czas by szukać przyczyn w immunologii test allo-mrl, cytotoksyczność, czy aktywność komórek NK?

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. W praktyce mówi się o co najmniej rocznym okresie prób. Niemniej jednak można zacząć badania wcześniej.