Leczenie przeciwtrądzikowe

Witam, mam 25 lat, od 3 lat mam trądzik. Obecnie zmiany zapalne pojawiają się sporadycznie i są to zwykle małe krostki z białym "czubkiem". Ostatnio stosowałam D******, głownie w celu zlikwidowania zaskórników (których było bardzo dużo). Po 3 miesiącach efekt jest zadawalający. Niepokoi mnie tylko fakt, że po każdej zmianie zapalnej zostaje mi przebarwienie albo malutkie wgłębienie (blizna?). Czy może być to związane z nadmiernym zmniejszeniem grubości naskórka przez D****** i peelingi? Dodam, że przed kuracją D****** miałam kilka serii peelingiem migdałowym. Czy możliwe jest, że niewielka powierzchowna krostka pozostawi trwałą bliznę? Nie wyciskam zmian, nigdy też nie miałam "manualnego" oczyszczania u kosmetyczki. Pozdrawiam.
25 LAT ponad rok temu

Nie wiem, jaki preparat Pani stosowała.

Każda zmiana zapalna - grudka, krosta - po ustąpieniu może pozostawiać przebarwienie na skórze, zwłaszcza jeśli w tym czasie skóra została wystawiona na promieniowanie słoneczne (jak i opalanie w solarium). Dlatego też skórę po peelingach oraz z aktywnymi zmianami trądzikowymi należy chronić przed promieniowaniem UV, stosując codziennie kremy z filtrem (są dostępne preparaty dostosowane specjalnie do potrzeb skóry z trądzikiem).

Witam proszę zacząć wizytę od konsultacji u lekarza medycyny estetycznej , bądź dermatologa. Skóra zostanie dokładnie obejrzana i zbadana, zostaną dobrane jak najodpowiedniejsze metody leczenia. Najskuteczniejszą metodą na blizny i trądzik jest zastosowanie peelingów medycznych w połączeniu z lekami do stosowania na skórę odpowiednio dobranymi do stanu skóry.
Można wykonać badania helicobacter pylori, badania na posiew bakteriologiczny oraz odwiedzić dobrego dermatologa, który dobierze terapię lekową doustną oraz preparaty do smarowania na skórę.