Leczenie schizofrenii a skutki uboczne

Mąż choruje na schizofrenię, bierze min.30mg olzapiny dziennie.Jest bardzo senny i powolny,ma bardzo duże kłopoty w pracy.Czy są leki, które nie wywołują takich skutków ubocznych.Jeżeli tak, to jakie? Proszę o odpowiedź.Dziękuję

Witam Panią,

Dawka olanzapiny 30 mg/dobę, przekracza dawkę zalecaną przez producenta leku (dawka terapeutyczna według charakterystyki produktu leczniczego wynosi 10-20mg/dobę). Dawkę 30mg olanzapiny stosuje się w "klinice" ale jedynie w wyjątkowych, uzasadnionych przypadkach. Olanzapina w dawce terapeutycznej nie powinna powodować istotnej senności i spowolnienie. Proszę zatem skonsultować tę kwestie z psychiatrą prowadzącym leczenie.

Pozdrawiam!

Istnieje wiele leków, które można stosować w schizofrenii. Czasami jednak, przejściowo, trzeba pogodzić się z objawami ubocznymi leku.
O zmianie leczenia może zdecydować tylko lekarz prowadzący. Warto iść z mężem na wizytę i przekazać swoje spostrzeżenia.