Leczenie schizofrenii paranoidalnej

Moja mama jest chora na schizofremie paranoidalną. Jej stan od pewnego czasu (ok. tygodnia) znacznie się pogorszył. Pogotowie nie stwierdziło konieczności leczenia w szpitalu. Kiedyś byłem świadkiem kontrolnego badania po którym mama wylądowała w szpitalu. Wydaje mi się że zaważyły o tym "głosy z zewnątrz" które miewała w tamtym czasie. Uważam, że teraz także występują u niej te głosy. Co zrobić w takiej sytuacji?

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
W opisanej sytuacji wskazana jest ponowna ocena przez lekarza psychiatrę.

Omamy słuchowe mogą utrzymywać się u chorego przewlekle pomimo leczenia. Ważne jest jaki wpływ mają na funkcjonowanie i zachowanie chorej. Wskazane jest udanie się do lekarza prowadzącego razem z pacjentką i opowiedzenie o niepokojących Pana objawach. Lekarz podejmie właściwa decyzję o modyfikacji leczenie lub skierowaniu do szpitala.