Leczenie stłuczonego palca u nogi

Witam, proszę o pomoc. Jak długo leczy się stłuczony palec u nogi (prześwietlenie nie wykazało pęknięcia)? Ból jednak pozostał. Niby palec nie jest pęknięty, ani złamany, ale bardzo boli. Zastanawiam się czy RTG mogło nie być dokładne i jednak palec jest złamany. Jakie mogą być objawy uszkodzonego palca? Czy stłuczony palec może goić się bardzo długo? Kiedy ból powinien minąć? Czy jeżeli ból nie minie powinnam zgłosić się raz jeszcze do lekarza ortopedy? Jak mogę zmniejszyć ból stłuczonego palca u nogi? Może jakieś okłady? Proszki przeciwbólowe? Teraz też biorę proszki przeciwbólowe, ale boję się, że od nich się uzależnię lub zaszkodzą żołądkowi. Proszę o pomoc.

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Ze stłuczeniem wiąże się obecność stanu zapalnego, obrzęku i zwiększonego ucieplenia tkanek w okolicach urazu. Jeżeli badanie obrazowe nie wykazało poważniejszych uszkodzeń nie ma powodów do obaw. Zwykle taki stan utrzymuje się 2-3 tygodnie, z zaznaczeniem iż wspomniane odczyny mają charakter malejący. Pomocne są okłady z Altacetu, sody, lub z lodu.