Leczenie szpitalne a myśli samobójcze

Czy każda osoba z myślami samobójczymi wymaga leczenia szpitalnego?

ponad rok temu

Paulina Witek Psycholog, Warszawa

Nie. Natomiast wszystkie myśli samobójcze wymagają bezwzględnie konsultacji z lekarzem psychiatrą oraz psychologiem. Pozostawanie przez osobę odczuwającą takie myśli bez opieki, może ją narazić na pogorszenie sie objawów, natomiast pomoc psychologiczna i psychiatryczna mogą w skuteczny i szybki sposób pomóc odnaleźć przyczynę i wyleczyć problem.

Pozdrawiam serdecznie