Leczenie trzonowców z powodu ubytków

Witam. 3 lata temu leczyłam trzonowce z powodu ubytków na powierzchni i po boku. Nie były one głębokie. Dentysta wykorzystał preparat Fuji. Co to takiego? Zmieniłam dentystę i wypełnienie, które mi założył jest w kolorze zęba, od Fuji są bardziej żółte. Chciałam je wymienić lecz dentysta zasugerował, żeby tego nie robić, bo zęby są dobrze wyleczone, a plomby nieduże i na zębach, których nie widać. Czy Fuji jest dobrym wypełnieniem? Czy powinnam je wymienić?

Jeśli wypełnienia są szczelne, bez uszkodzeń i próchnicy wtórnej nie należy ich wymieniać. Materiał, o którym Pani mówi jest mniej estetyczny i mniej wytrzymały mechanicznie, ale może być stosowany jako wypełnienie ostateczne. Jego wielką zaletą jest to że uwalnia on fluor dzięki czemu zapobiega powstawaniu nowych ognisk próchnicy.