Leczenie zaburzeń osobowości a myślenie o samobójstwie

Od dziecka bardzo często myślę o samobójstwie.Myśli o tej czynności towarzyszą mi kilka dni w tygodniu podczas gorszych i przeciętnych nastrojów-jednak nie ma to absolutnie nic wspólnego z depresją,ponieważ raz w życiu gdy ją miałem,wpadłem w histerię podczas której uświadomiłem sobie że jednak chcę żyć. Podobno myśli samobójcze są sygnałem iż należy skorzystać z porad psychologa czy psychiatry,a co poradzili by w moim przypadku? Dodam że nie mam pieniędzy na leczenie zaburzeń osobowości.

Dzień dobry,

Jeżeli jest Pan ubezpieczony to może Pan leczyć się państwowych placówkach zdrowia.
Proszę zgłosić się do psychoterapeuty lub lekarza psychiatry, którzy po zdiagnozowaniu Pana w kontakcie osobistym, zaproponują stosowne leczenie.

Witam serdecznie,
zawsze istnieje możliwość psychoterapii z NFZ, która może także pomoc w przypadku problemów bardziej tzw. "osobowościowych", istnieją różne formy pomocy. Zachęcałabym do poszukiwania pomocy z Poradniach Zdrowia Psychicznego refundowanych z NFZ (państwowych i prywatnych). Zachęcam do zapisania się na konsultację, dokonania dokładniejszej diagnozy (bywa tak, że zaburzenia współwystępują w określonych momentach życia - co też zdarza się czasem częściej u osób mających pełnoobjawowe, lub nawet rys zaburzeń osobowości). Rozumiem, że Pan wie, czuje, ze leczenie zaburzeń osobowości może wymagać terapii bardziej dogłębnej, tym samym raczej długotrwałej a nie tylko krótkiej interwencji no i oczywiście w związku w tym kosztowniejszej. Zachęcam jednak do kontaktu z Poradnią Zdrowia Psychicznego w celu diagnozy oraz zaplanowania leczenia, zapewne pośród różnych oferowanych form pomocy znajdzie się coś odpowiedniego dla Pana. Pozdrawiam.