Leczenie zaburzeń osobowości u córki

jak leczyć zaburzenia osobowości ,kiedy po pobycie na oddz. psychiatrycznym jest jeszcze gorzej,córka wróciła tam następnego dnia po wybuchu agresji gdzie zagrażała osobom trzecim a potem sobie,na oddz. okaleczyła sobie ręce spinkami do włosów.Szpital chce ją wypisać a ja nie mogę jej kontrolować.Córka mieszka sama na 2 p.Ja mieszkam w 35m mam jeszcze córkę 12l i jestem rodz.zastępczą dla wnuków 2 i 7l,synów w/w chorej córki l.24.Czy można ją leczyć na oddz.zamkniętym?Przecież jest niebezpieczna

Zaburzeń osobowości nie da się wyleczyć psychiatrycznie, za pomocą leków. Zaburzenia osobowości leczy się psychoterapeutycznie. Jakiego typu zaburzenie osobowości ma zdiagnozowane córka? Borderline? Należy znaleźć doświadczonego psychoterapeutę z odpowiednimi kwalifikacjami (nie jest to tożsame z ukońuczeniem studiów psychologicznych), u którego córka zgodzi się podjąć długoterminową psychoterapię. Zaburzenia osobowości nie mogą być podstawą do zatrzymania w szpitalu. Należy znaleźć rzetelnego, wykwalifikowanego specjalistę, który poprowadzi córkę w systemie ambulatoryjnym.

Dzień dobry. Córka cierpi prawdopodobnie na zaburzenia osobowości. Objawy tych zaburzeń można niwelować lekami (powinny zostać przepisane przez lekarza psychiatrę) jednak przyczyny i leczenie to przede wszystkim psychoterapia. Psychoterapia w przypadku zaburzeń osobowości trwa długo - 2 - 5 lat. Zalecana jest psychoterapia psychodynamiczna. Pozdrawiam.

Leczenie na oddziale zamkniętym może być tylko i wyłącznie za orzeczeniem sądu. Mogę Pani doradzić udać się do MOPSU lub GOPSU aby pomogli. Mogą powołać odpowiednią komisję i sami skierują taki wniosek do sądu. Niestety nic innego nie przychodzi mi do głowy.

Pozdrawiam serdecznie
http://psychopedagog.eu