Zapytaj lekarza

7 4 2 , 5 8 3

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Leczenie zaburzeń osobowości u córki

jak leczyć zaburzenia osobowości ,kiedy po pobycie na oddz. psychiatrycznym jest jeszcze gorzej,córka wróciła tam następnego dnia po wybuchu agresji gdzie zagrażała osobom trzecim a potem sobie,na oddz. okaleczyła sobie ręce spinkami do włosów.Szpital chce ją wypisać a ja nie mogę jej kontrolować.Córka mieszka sama na 2 p.Ja mieszkam w 35m mam jeszcze córkę 12l i jestem rodz.zastępczą dla wnuków 2 i 7l,synów w/w chorej córki l.24.Czy można ją leczyć na oddz.zamkniętym?Przecież jest niebezpieczna
KOBIETA, 24 LAT ponad rok temu

Jak przekonać osobę z depresją do wizyty u psychiatry?

Depresja to choroba cywilizacyjna. Wciąż jednak nie jest to dobrze znana choroba. Obejrzyj film i poszerz swoją wiedzę o depresji. Dowiedz się, jak przekonać osobę z depresją do wizyty u specjalisty.

Zaburzeń osobowości nie da się wyleczyć psychiatrycznie, za pomocą leków. Zaburzenia osobowości leczy się psychoterapeutycznie. Jakiego typu zaburzenie osobowości ma zdiagnozowane córka? Borderline? Należy znaleźć doświadczonego psychoterapeutę z odpowiednimi kwalifikacjami (nie jest to tożsame z ukońuczeniem studiów psychologicznych), u którego córka zgodzi się podjąć długoterminową psychoterapię. Zaburzenia osobowości nie mogą być podstawą do zatrzymania w szpitalu. Należy znaleźć rzetelnego, wykwalifikowanego specjalistę, który poprowadzi córkę w systemie ambulatoryjnym.

0

Dzień dobry. Córka cierpi prawdopodobnie na zaburzenia osobowości. Objawy tych zaburzeń można niwelować lekami (powinny zostać przepisane przez lekarza psychiatrę) jednak przyczyny i leczenie to przede wszystkim psychoterapia. Psychoterapia w przypadku zaburzeń osobowości trwa długo - 2 - 5 lat. Zalecana jest psychoterapia psychodynamiczna. Pozdrawiam.

Psycholog i psychoterapeuta, absolwent Uniwersytetu Śląskiego.
0

Leczenie na oddziale zamkniętym może być tylko i wyłącznie za orzeczeniem sądu. Mogę Pani doradzić udać się do MOPSU lub GOPSU aby pomogli. Mogą powołać odpowiednią komisję i sami skierują taki wniosek do sądu. Niestety nic innego nie przychodzi mi do głowy.

Pozdrawiam serdecznie
http://psychopedagog.eu

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy