Leiomyoma bizarre intramurale cum degeneratione myxoidea

Leiomyoma bizarre intramurale cum degeneratione myxoidea. Endometrium in stadio proliferationis. Structura histologica oviductuum normalis. Proszę o przystępne wyjaśnienie wyniku histopatologicznego.

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Tłumaczenie to : Mięśniak gładkokomórkowy ze zwyrodnieniem śluzowym, endometrium w stadium proliferacji, bydowa histologiczna jajowodu normalna. Jest to nowotwór o charakterze łagodnym.