Lęk a stosowanie terapii farmakologicznej

Dzień dobry. Piszę już kolejny raz. Od około roku zmagam się z lękiem. Jest on bardzo silny i męczący. Dochodzą do tego również wahania nastroju. Mam umówioną wizytę u psychologa ale boję się że skończę u psychiatry z receptą na tabletki w ręku. Mam opory przed zażyciem leków gdyż mam wrażenie, że przekroczę pewną granicę zza której już nie będzie powrotu, że po prostu poddam się w walce z chorobą. Czy moje obawy są normalne, czy powinienem się tym przejmować?

Dzień dobry,

Jeżeli choruje Pan na zaburzenia lękowe, to podstawową metodą ich leczenia jest psychoterapia. Czasem włącza się farmakoterapię (tylko za zgodą/akceptacją pacjenta), jeżeli objawy uniemożliwiają funkcjonowanie i służą temu, żeby POMÓC a nie zaszkodzić.