Lek Glucophage na obniżenie wagi

Czy lek Glucofage można stosować na obniżenie wagi./lekarz zastosował/ Czy powinno się badać poziomy cukru przy stosowaniu tego leku /lekarz nie wskazał tego/.
ponad rok temu

Substancja aktywna zwiększa insulinowrażliwość, co z pewnością ułatwi spadek masy ciała. Jednak spektakularnych wyników nie należy oczekiwać - istnieje skuteczniejsza farmakoterapia leczenia otyłości (np orlistat, xenical). Co do hipoglikemii myślę, że istotniejsze mogą tu być błędy dietetyczne niż samo zażywanie leku- dopasuj dietę wraz z dietetykiem. Dobrze zbilansowana dieta + leki + edukacja nt np wysiłku fizycznego powinny zapobiec nagłym spadkom glikemii.