Lęk i zawroty głowy po wyjściu z domu

witam piszę do was w takiej sprawie gdyż niewiem co się ze mną dzieję od paru lat nie pracuję siedzę w domu jak gdzieś jadę to zawsze jedzie ze mną mama lub mąż ale jak idę na spacer np sama i jestem na drodze to zaczyna mnie przylewać gorąco kręcić mi się w głowie zdałam testy na prawo jazdy i chciałam zapisać się na jazdę ale muszę dojeżdzać 4 km i ciągle to odwlekam gdyż boję się że idąc sama może mi się coś stać czy to jest jakaś nerwica

Dzień dobry, pani objawy na podstawie tego opisu rzeczywiście przypominające zaburzenia lękowe (nerwice) jednak musi to zostać zdiagnozowane przez specjalistę. Zachęcam do konsultacji u psychologa - psychoterapeuty który zdiagnozuje problem i zaproponuje dalsze leczenie. Pozdrawiam.

Dzień dobry,

Nikt nie może diagnozować Pani bez osobistej konsultacji.
Stąd jak najbardziej namawiam na taką wizytę - np.: w Poradni Leczenia Nerwic, Poradni Zdrowia Psychicznego lub prywatnie. W internecie dostępna jest również lista certyfikowanych psychoterapeutów Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego wg miejscowości.

Witam.Objawy o których Pani piszę wskazują na nerwicę lekową ale diagnoza wymaga konsultacji z psychoterapeutą który zada dodatkowe pytania a przede wszystkim zaproponuje pewnie psychoterapia które poprawi znacząco jakość Pani życia