Lek na zespół niespokojnych nóg

czy już jest dostępny ten nowy lek na zespól niespokojnych nóg Aktywny składnik nowego leku to substancja przekształcająca się w organizmie w gabapentynę .Madopar HBs , repirol sr już nie wiele pomagają.

Piotr Jurczyk

Witam. Chodzi o lek zarejestrowany w USA pod nazwą Horizant, którego substancją czynną jest enakarbil gabapentyny. Niestety w Polsce nie jest jeszcze dostępny, nadal stosujemy standardowe preparaty gabapentyny, a w krótkotrwałej terapii także pokrewnej jej pregabaliny. Pozdrawiam.