Lęk o zdrowie i złe samopoczucie a podejrzenie nerwicy lękowej

Dzień dobry, Od kilku lat borykam się z dziwnym odczuwaniem, tzn: źle się czuję, wydaje mi się, ze zaraz umrę, zemdleje. Nie byłam jeszcze u lekarza, ale dużo czytałam i wszystkie objawy sie zgadzaja z nerwica lękową. Nic złego mi sie nie stało, nie zemdlałam ani nic podobnego. Tylko to odczucie. Dzisiaj miałam bardzo silny atak, naprawde balam sie ze to juz koniec. Robiłam badania 5 miesiecy temu i wyszło dobrze. Proszę o pomoc, bo coraz gorzej sobie z tym radzę. Z Poważaniem Kamila

Zachęcam do konsultacji z psychoterapeutą w celu zdiagnozowania stanu obecnego i ewentualnych przyczyn. Jeśli takie będą wskazania, to zachęcam do dalszej pracy i psychoterapii (bez leków). Samemu warto zadbać o relaksację, ćwiczenia oddechowe (przeponowe) i wsparcie osób bliskich. Dobrze czasami zadzwonić do męża, mamy, taty itp. kiedy pojawia się atak, oraz móc porozmawiać o tym, co nas boli, co przeżywamy, itp. Pozdrawiam.

Witam. Najlepiej udać się do lekarza psychiatry, ale nie poprzestać na ewentualnych lekach tylko pomyśleć o pracy nad sobą z psychoterapeutą.

Dzień dobry,

Proszę skontaktować się z lekarzem psychiatrą i/lub psychoterapeutą, celem diagnozy i podjęcia ewentualnego leczenia.